Nasıl İş Güvenliği Uzmanı Olabilirim?

Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir? başlığında belirtilen bölümlerden mezun olduktan sonra (diplomanızın Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama - e-Devlet Kapısı'na yüklenmiş olması gerekir) Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Yetkilendirilmiş İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumlarına (Dost Akademi :) başvurarak, 90 saat Uzaktan eğitim - 90 saat Yüz yüze eğitim - 40 saat uygulamalı eğitim programını tamamlayıp, yılda iki kez (Mayıs ve Aralık) düzenlenen sınava giriş hakkı kazabilirsiniz.

*Önemli Hatırlatma: İlgili sınavlara katılabilmek için, sınav tarihinden yaklaşık 100 gün öncesinde, Dost Akademi gibi Bakanlık onaylı eğitim kurumlarından birine kesin kayıt yaptırmış olmanız gerekir. 

Örneğin: 12 Aralık tarihinden düzenlenecek olan İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına katılabilmek için, en geç 03 Eylül tarihinde, yetkili bir eğitim kurumuna kesin kayıt yaptırmış olmanız gerekir.

Sınavlar, ilgili Bakanlık ve ÖSYM tarafından düzenlenmekte olup, toplam 50 soru sorulmaktadır. 50 sorudan 35 ve üzerinde doğru cevap verilmesi durumunda başarılı sayılmaktadır. 

Sınavda başarılı olanlar, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ait Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına "Sertifika Ücretini" ödeyerek belgelerini alabilir ve yeni mesleklerini icra etmeye başlayabileceklerdir.

© Copyright | Dost Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumları | 2012 - 2020 |

DOST_kalem.png

 Kurumsal Çözüm Ortağı Kobi Analiz A.Ş.