İŞYERİ HEKİMLİĞİ

KURSU

Dost Akademi İşyeri Hekimliği Eğitim Kurumları, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir İşyeri Hekimliği Eğitim Kurumudur. 

İlgili Bakanlık tarafından yetkilendirilmemiş ve İSG-Katip de onayı olmayan kişi ve kuruluşlara kayıt olmanız halinde verdiğiniz ücret ve emeğin boşa gideceğini lütfen unutmayınız. 

Siz de güvenilir bir İşyeri Hekimliği Eğitim Kurumu arıyor iseniz, doğru yerdesiniz. 

Dost Akademi İşyeri Hekimliği Eğitim Kurumlarının profesyonel kadrosu size yardımcı olmaktan gurur duyar. 

İŞYERİ HEKİMLİĞİ NEDİR?

İşyeri Hekimi, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetki almış eğitim kurumlarından eğitimi alan ve yine aynı bakanlık tarafından yapılan sınavda başarılı olan kişilere verilen ünvandır.

KİMLER İŞYERİ HEKİMİ OLABİLİR?

  • Tıp Fakültesi mezunları, Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş İSG Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilgili sınava katılabilir ve başarılı olmaları durumunda İşyeri Hekimi olabilirler.

İŞYERİ HEKİMİ OLABİLMEK İÇİN NASIL BİR EĞİTİM ALINMALIDIR?

İlgili Bakanlık tarafından belirlenen eğitim mevzuatı çerçevesinde, 

  • 90 saat uzaktan eğitim (internet erişiminizin olduğu her yerden eğitiminizi alabilirsiniz)

  • 90 saat yüz yüze eğitim (Tüm derslere aktif katılmalısınız; sadece 6 saat devamsızlık hakkınız vardır)

  • 40 saat uygulamalı eğitim alınmalıdır.

İSTEDİĞİM EĞİTİM KURUMUNDAN İŞYERİ HEKİMLİĞİ EĞİTİMİ ALABİLİR MİYİM?

Hayır; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından İşyeri Hekimliği eğitimi alabilirsiniz. Dost Akademi, ilgili Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş İşyeri Hekimliği Eğitim Kurumudur. 

Lütfen görüştüğünüz farklı kurumlar olur ise, Yetkili İSG Eğitim Kurumu olduklarına dair Yetki Belge numarasını sorunuz. 

Maalesef ki, son zamanlarda, yetkisiz kişi ve kurumlar tarafından İşyeri Hekimliği eğitim kayıtlarının alındığını ve öğrencilerin mağdur edildiğini duyuyoruz. Bu şekilde bir mağduriyet yaşamamak için Dost Akademi gibi kurumsal ve Bakanlık sayfasında yetkili olduğu görünen kurumları tercih ediniz. 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

  • Mezuniyet Belgeniz (E-devlet üzerinden alınacak)

  • Kimlik suretiniz (Arkalı önlü, okunaklı)

  • Ekli dilekçe (Islak imzalı) yi tarafımıza, mail ile (bilgi@dostakademi.com.tr) yada elden şubelerimize teslim etmek suretiyle kaydınızı oluşturabilirsiniz. 

İŞYERİ HEKİMLİĞİ SINIFLARI VAR MIDIR?

Hayır; İşyeri Hekimliği sınıflara ayrılmış bir yapıya sahip değildir.

İŞYERİ HEKİMLİĞİ BELGESİNİN GEÇERLİLİK SÜRESİ VAR MIDIR?

İşyeri Hekimliği sertifikanızın geçerlilik süresi, ilk belge tahsis tarihinden itibaren beş yıldır. Beşinci yıl sonunda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına E-devlet üzerinden Vize başvurusu yapmalı ve belge yenileme ücreti ödemelisiniz. Vize işlemini yaptırdığınız her dönem için ilave beş yıl boyunca belgenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.